Хартија Референци Bag

Краток опис:

Луксузни хартија Референци Bag


детали за производот

Тагови производ

точка Луксузни хартија Референци Bag
хартија материјал Обложена хартија, C2S хартија, C1S хартија уметност хартија, занает хартија, фенси хартија, рециклирана хартија, итн, или како на вашите барања.
дебелина на хартија 128gsm, 157gsm, 200gsm, 230gsm, 250gsm, 300gsm, 350gsm, 400gsm,
хартија или било дебелина како на вашите барања.
торба Структура Eurofold или јапонски пати
Рачки Вметнување начин залепени
печатење CMYK боја офсет печат, било која боја ПМС
завршувањето Сјајна или мат каширане, сјајни или мат лак, УВ лак, самото место УВ,
втиснување, debossing, топла печат, etc.or како на вашите барања.
галантерија Панделка и лак, магнети, ткаенини внатре, Собираат внатре, пена во внатрешноста, Ева внатре,
Блистер внатре, пластика внатре, транспарентен прозорец или како на вашите барања,
формат на уметнички дела Со висока резолуција PDF, Adobe Illustrator, Photoshop, Во design.At најмалку 3000 DPI резолуција.
пакување Не надминува 18kgs, Стандард картон или палети или како на клиент specificaion
функција Био-degradable, рециклирани материјали, рачно изработени, за еднократна употреба, водоотпорен, итн
Сертификат Sedex, ISO9001, ISO14001, FSC
примерок време 5-7 дена, во зависност од големината на производот и изработка
Време на испорака 10-30 дена, во зависност од количината
плаќање T / T, Western Union, PayPal, L / C и др
превозот пристаниште Кингдао пристаниште.

 • Претходна:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  • Голема книга Референци Bag
   Повеќе

   Голема книга Референци Bag

  • Стандардна пати купувач
   Повеќе

   Стандардна пати купувач

  • Хартија Покажи торба
   Повеќе

   Хартија Покажи торба

  • Стандардна пати купувач
   Повеќе

   Стандардна пати купувач